Dziś pierwsze losowanie w Narodowej Loterii Paragonowej
16 listopada 2015 roku to data pierwszego losowania w ramach Narodowej Loterii Paragonowej. Wezmą w nim udział uczestnicy zabawy, którzy dokonywali zgłoszeń na przestrzeni całego października. A z danych udostępnionych przez Ministerstwo Finansów wynika, że tylko w pierwszym miesiącu trwania loterii zarejestrowano około 17 000 000 paragonów fiskalnych.
2015-11-16, 13:33

Narodowa Loteria Paragonowa wystartowała 1 października 2015 roku. Akcja, której pomysłodawcą jest resort finansów, od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem polskich konsumentów. Wystarczy przypomnieć, że przez cały październik, praktycznie co tydzień, pojawiały się informacje o kolejnych milionach zarejestrowanych paragonów. Rekordowy był pod tym względem ostatni dzień tego miesiąca. 31 października odnotowano ponad 2 300 000 zgłoszeń!

- Tak duża liczba nie powinna dziwić, gdyż każdy z uczestników loterii może zarejestrować dowolną liczbę paragonów fiskalnych, wystawionych na kwotę co najmniej 10 złotych - wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

 

Losowanie na żywo w telewizji

Dziś o godzinie 21:00 odbędzie się pierwsze losowanie w Narodowej Loterii Paragonowej. Zostanie ono przeprowadzone w studiu przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. Relację z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem programu TVP Regionalna. Osoby, które przegapią losowanie w telewizji, nie muszą się niczym przejmować.

- Nagranie zostanie zamieszczone na kanale loterii paragonowej w serwisie YouTube. Ponadto, wyniki można sprawdzić na stronie internetowej loterii paragonowej. W drugim przypadku niezbędne będzie wypełnienie krótkiego formularza, m.in. wybór odpowiedniej daty - tłumaczy Marcin Ciechowicz.

Wyniki pierwszego losowania (oraz kolejnych) będą udostępniane na stronie Narodowej Loterii Paragonowej.

Jakie nagrody można zdobyć?

W pierwszym losowaniu na uczestników czekają 3 nagrody: jeden samochód osobowy Opel Astra oraz dwa nowoczesne tablety iPad Air 2. Zostaną one rozlosowane spośród około 17 000 000 zgłoszeń – tylu bowiem dokonano w pierwszym miesiącu funkcjonowania loterii paragonowej. Istotne jest również to, że wszystkie nagrody są zwolnione z podatku.

- 18 listopada 2015 roku wejdzie w życie Rozporządzenie Ministra Finansów, które reguluje tę kwestię. Dzięki niemu nie będzie pobierany podatek od nagród otrzymanych w loterii w okresie od 1 listopada 2015 do 31 stycznia 2017 - podkreśla ekspert PCKF.

W listopadzie 2015 roku, a konkretnie 27 dnia tego miesiąca, odbędzie się również drugie losowanie. Nagrodami w nim będą laptopy Lenovo Thinkpad oraz tablety iPad Air 2.

 

Loteria MF to kampania skierowana zarówno do konsumentów, jak i przedsiębiorców. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że wydawanie i odbieranie paragonów fiskalnych ma duży wpływ na funkcjonowanie całej gospodarki. Akcja ma się przyczynić do wyrobienia dobrych nawyków, wsparcia uczciwej konkurencji na rynku oraz zmniejszenia „szarej strefy”.

KONTAKT / AUTOR
Adam Wagner
Polskie Centrum Kas Fiskalnych
782 000 300
793 390 807
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy