Kasa fiskalna wizytówką Twojej firmy
Na pierwszy rzut oka zestawienie w jednym zdaniu „kasy fiskalnej” i „wizytówki firmy” brzmi jak oksymoron, jawna sprzeczność. To tylko pozory. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia, które nie tylko funkcjonalnością, ale także designem, w niczym nie ustępują najnowszym nowinkom technologicznym – ultrabookom, tabletom i smartfonom. Są nowoczesne, niewielkie i dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Cytując jeden z przebojów Maryli Rodowicz: „Bo to co nas podnieca, to się nazywa kasa, a kiedy w kasie forsa, to sukces pierwsza klasa”.
2015-09-22, 10:22

Urządzenia mobilne z panelami dotykowymi

Wśród wielu atrybutów współczesnej bizneswoman z pewnością znajdują się urządzenia mobilne – smartfony i tablety. Dzięki nim możemy mieć stały kontakt z pracownikami i klientami oraz dostęp do internetu. Innymi słowy, bez nich zarządzanie firmą byłoby zdecydowanie trudniejsze. Skoro więc na co dzień korzystamy z urządzeń z panelami dotykowymi, warto pomyśleć o kasie fiskalnej z taką funkcjonalnością. Na ten genialny pomysł wpadł jeden z producentów – Elzab – i stworzył model K10. To pierwsza kasa, która posiada obszerny, kolorowy ekran dotykowy. Co więcej, jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, a także w wariancie z modułem Bluetooth. Wiele naszych klientek decyduje się właśnie na K10. To niewielka i poręczna kasa, w której zadbano o nowoczesną estetykę i prostotę obsługi - wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

 

Kasa fiskalna w kolorze sukienki?

Czasy, w których kasy i drukarki fiskalne odstraszały swoim wyglądem, już dawno odeszły w niepamięć. Nie jest bowiem tajemnicą, że na skuteczność sprzedaży mają także wpływ technologie, z których korzystamy, zarówno ich funkcjonalność, jak i design. Wiedzą o tym także wiodący producenci urządzeń fiskalnych. Dziś wybór kasy, która nie tylko zapewni sprawną obsługę klientów, ale także będzie cieszyć oko i zwiększy prestiż firmy, to żaden problem. Poszczególne modele są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, więc można je dopasować do przestrzeni, w której prowadzony jest handel, jak również do indywidualnych preferencji każdej bizneswoman. Przykładami takich urządzeń są produkty Novitusa: kasa Nano E, oferowana w 2 kolorach obudowy, szarym lub czarnym, a także drukarka fiskalna Deon E – wyróżniona główną nagrodą w XVIII Edycji Konkursu Dobry Wzór.

 

Małe jest piękne

Kasa lub drukarka fiskalna wcale nie musi być duża i ciężka. Oprócz zaawansowanych technologicznie i pokaźnych gabarytowo urządzeń, wykorzystywanych zazwyczaj w supermarketach, sieciowych sklepach z odzieżą lub restauracjach, w naszej ofercie są dostępne małe i lekkie modele, które liczbą funkcji dorównują tym większym - zapewnia Marcin Ciechowicz. Wszechogarniająca miniaturyzacja? Zdecydowanie tak! Najmniejsza i najlżejsza kasa – Posnet Mobile HS EJ – waży zaledwie 400 g, rozmiarem przypomina telefon, a jednocześnie pozwala na zapis kopii paragonu w formie elektronicznej (na karcie pamięci) i oferuje niezwykle szybki wydruk. Małe urządzenia to z pewnością świetne rozwiązanie dla firm, które prowadzą handel mobilny – można je przenosić w etui albo po prostu w torebce. Równie dobrze sprawdzą się podczas sprzedaży stacjonarnej – zajmują mniej miejsca, więc łatwiej dopasować je do stanowiska pracy.

 

Kiedy powinnaś korzystać z kasy fiskalnej?

20 000 zł – tyle wynosi roczny limit obrotów, obowiązujący przy sprzedaży towarów lub usług klientom indywidualnym. Po jego przekroczeniu należy rozpocząć ewidencję przy użyciu kasy fiskalnej. Warto jednak pamiętać o tym, że powyższy limit oblicza się proporcjonalnie do liczby dni sprzedaży w danym roku podatkowym. Co to oznacza w praktyce? Jeśli rozpoczęłaś handel 1 lutego 2015, do końca roku pozostały 334 dni sprzedaży, a limit będzie wynosił 18.301,37 zł. Co więcej, przepisy fiskalne wymieniają działalności, w przypadku których powinno się korzystać z kasy bez względu na wysokość osiąganego obrotu. Znajduje się wśród nich m.in. handel wyrobami z metali szlachetnych lub z ich udziałem. Wystarczy więc użyć przy produkcji kolczyków srebrnych bigli, aby być zobligowaną do ewidencjonowania sprzedaży.

KONTAKT / AUTOR
Adam Wagner
Polskie Centrum Kas Fiskalnych
782 000 300
793 390 807
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy