Loteria MF: czas na zmianę branży premiowanej oraz losowanie nagrody specjalnej
Narodowa Loteria Paragonowa wystartowała 1 października 2015 roku i od samego początku cieszy się niesłabnącą popularnością. Akcja nadzorowana przez Ministerstwo Finansów jest bowiem szansą na zdobycie cennych nagród. A koniec grudnia 2015 i początek stycznia 2016 roku to okres szczególny dla uczestników zabawy.
2015-12-31, 09:46

18 stycznia 2016 roku będzie dla uczestników Narodowej Loterii Paragonowej dodatkowym powodem do emocji. To właśnie wtedy odbędzie się pierwsze losowanie samochodu osobowego Opel Insignia, czyli nagrody specjalnej. Wezmą w nim udział te osoby, które zarejestrowały paragony pochodzące z zakładów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych, wystawiane od 1 października do 31 grudnia 2015 roku.

 

Kto może wziąć udział w losowaniu i jakie są zasady?

Akcja MF skierowana jest do wszystkich osób pełnoletnich. Każda z nich ma szansę na zdobycie cennych nagród – tabletów, laptopów oraz samochodów osobowych. Wystarczy odwiedzić stronę internetową Narodowej Loterii Paragonowej i zarejestrować paragon fiskalny, który został wystawiony na kwotę co najmniej 10 złotych. Trzeba też przestrzegać kilku zasad, określonych w regulaminie kampanii.

- W loterii można zarejestrować dowolną liczbę paragonów fiskalnych, zwiększając w ten sposób swoją szansę na wygraną. Trzeba jednak pamiętać, aby każdy z nich został zgłoszony w miesiącu jego wystawienia. Ponadto, w losowaniach liczą się tylko i wyłącznie paragony fiskalne – dokumenty innego rodzaju, jak faktura VAT, potwierdzenie płatności kartą czy tzw. rachunek kelnerski, nie będą brane pod uwagę - wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

 

Branża premiowana w loterii paragonowej

Począwszy od listopada 2015 roku, w ramach Narodowej Loterii Paragonowej co miesiąc odbywają się 2 losowania. Dają one możliwość wygrania tabletów iPad Air 2, laptopów marki Lenovo oraz samochodów osobowych Opel Astra. W losowaniach biorą udział wszystkie paragony fiskalne, które zgłoszono w miesiącu poprzednim. Ale to nie wszystkie atrakcje.

- Paragony fiskalne, wystawione w firmie reprezentującej branżę premiowaną, pozwalają na wzięcie udziału w losowaniu nagrody specjalnej. Konkretny typ działalności wybierany jest raz na kwartał, ale nie można zapomnieć, że podobnie jak w przypadku pozostałych losowania, dokument trzeba zarejestrować w miesiącu zakupu - podkreśla Marcin Ciechowicz.

W czasie trwania loterii przewidziało 4 losowania nagrody specjalnej, którą jest samochód osobowy Opel Insignia o łącznej wartości 95 552,50 złotych. Pierwszą branżą premiowaną, obowiązującą od 1 października do 31 grudnia 2015, zostało fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne. Natomiast 1 stycznia 2016 roku to dzień zmiany wyróżnionego typu działalności gospodarczej. Od tego momentu premiowane będą paragony fiskalne wystawiane w ramach prywatnej praktyki lekarskiej i dentystycznej (do 31 marca 2016 roku). Zgodnie z regulaminem akcji, w kolejnych kwartałach wyróżnione zostaną zgłoszenia pochodzące z naprawy i konserwacji samochodów osobowych oraz restauracji i innych placówek gastronomicznych.

 

Na czym polega rejestracja paragonu fiskalnego?

Rejestracja paragonu fiskalnego nie jest ani skomplikowana, ani czasochłonna. Co więcej, nie wymaga posiadania dodatkowych dokumentów. Warto jednak pamiętać o tym, że udział w losowaniu umożliwi jedynie prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy. Jakie informacje powinny się w nim znaleźć?

- Aby poprawnie zgłosić paragon fiskalny, trzeba wpisać do formularza następujące dane z tego wydruku: numer unikatowy kasy, NIP podatnika, datę sprzedaży, kolejny numer wydruku oraz kwotę brutto. Jeżeli uczestnik dokonuje pierwszej rejestracji, musi także podać swój numer telefonu oraz adres e-mail - tłumaczy ekspert PCKF.

A co w sytuacji, gdy dokument pozwala na wzięcie udziału w grze o nagrodę specjalną? Należy zaznaczyć w formularzu, że paragon pochodzi z aktualnie premiowanej branży. Ponadto, warto pamiętać, że zgłoszenie tego typu będzie brane pod uwagę we wszystkich losowaniach, które zostaną przeprowadzone w danym miesiącu – również I oraz II stopnia.

 

Nauka i zabawa w jednym

O popularności Narodowej Loterii Paragonowej świadczą przede wszystkim liczby. W pierwszym tygodniu trwania akcji Polacy dokonali ponad 1 000 000 zgłoszeń. W październiku zarejestrowano niemal 17 000 000 paragonów fiskalnych, a w listopadzie – powyżej 15 000 000. Oprócz tego, jak wynika z raportu Google’a, zaledwie 3 miesiące wystarczyły, aby fraza „loteria paragonowa” uzyskała 1 miejsce w kategorii „Tematy, o których się mówiło” (wśród haseł najczęściej wyszukiwanych w 2015 roku).

Jednakże, akcja koordynowana przez resort finansów nie służy jedynie dobrej zabawie. To także inicjatywa, której celem jest propagowanie dobrych nawyków wśród konsumentów, wyróżnianie polskich przedsiębiorców oraz wspieranie uczciwej konkurencji na rynku.

KONTAKT / AUTOR
Adam Wagner
Polskie Centrum Kas Fiskalnych
782 000 300
793 390 807
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.