Dziś pierwsze losowanie w Narodowej Loterii Paragonowej
16 listopada 2015 roku to data pierwszego losowania w ramach Narodowej Loterii Paragonowej. Wezmą w nim udział uczestnicy zabawy, którzy dokonywali zgłoszeń na przestrzeni całego października. A z danych udostępnionych przez Ministerstwo Finansów wynika, że tylko w pierwszym miesiącu trwania loterii zarejestrowano około 17 000 000 paragonów fiskalnych.
2015-11-16, 13:33

Narodowa Loteria Paragonowa wystartowała 1 października 2015 roku. Akcja, której pomysłodawcą jest resort finansów, od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem polskich konsumentów. Wystarczy przypomnieć, że przez cały październik, praktycznie co tydzień, pojawiały się informacje o kolejnych milionach zarejestrowanych paragonów. Rekordowy był pod tym względem ostatni dzień tego miesiąca. 31 października odnotowano ponad 2 300 000 zgłoszeń!

- Tak duża liczba nie powinna dziwić, gdyż każdy z uczestników loterii może zarejestrować dowolną liczbę paragonów fiskalnych, wystawionych na kwotę co najmniej 10 złotych - wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

 

Losowanie na żywo w telewizji

Dziś o godzinie 21:00 odbędzie się pierwsze losowanie w Narodowej Loterii Paragonowej. Zostanie ono przeprowadzone w studiu przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. Relację z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem programu TVP Regionalna. Osoby, które przegapią losowanie w telewizji, nie muszą się niczym przejmować.

- Nagranie zostanie zamieszczone na kanale loterii paragonowej w serwisie YouTube. Ponadto, wyniki można sprawdzić na stronie internetowej loterii paragonowej. W drugim przypadku niezbędne będzie wypełnienie krótkiego formularza, m.in. wybór odpowiedniej daty - tłumaczy Marcin Ciechowicz.

Wyniki pierwszego losowania (oraz kolejnych) będą udostępniane na stronie Narodowej Loterii Paragonowej.

Jakie nagrody można zdobyć?

W pierwszym losowaniu na uczestników czekają 3 nagrody: jeden samochód osobowy Opel Astra oraz dwa nowoczesne tablety iPad Air 2. Zostaną one rozlosowane spośród około 17 000 000 zgłoszeń – tylu bowiem dokonano w pierwszym miesiącu funkcjonowania loterii paragonowej. Istotne jest również to, że wszystkie nagrody są zwolnione z podatku.

- 18 listopada 2015 roku wejdzie w życie Rozporządzenie Ministra Finansów, które reguluje tę kwestię. Dzięki niemu nie będzie pobierany podatek od nagród otrzymanych w loterii w okresie od 1 listopada 2015 do 31 stycznia 2017 - podkreśla ekspert PCKF.

W listopadzie 2015 roku, a konkretnie 27 dnia tego miesiąca, odbędzie się również drugie losowanie. Nagrodami w nim będą laptopy Lenovo Thinkpad oraz tablety iPad Air 2.

 

Loteria MF to kampania skierowana zarówno do konsumentów, jak i przedsiębiorców. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że wydawanie i odbieranie paragonów fiskalnych ma duży wpływ na funkcjonowanie całej gospodarki. Akcja ma się przyczynić do wyrobienia dobrych nawyków, wsparcia uczciwej konkurencji na rynku oraz zmniejszenia „szarej strefy”.

KONTAKT / AUTOR
Adam Wagner
Polskie Centrum Kas Fiskalnych
782 000 300
793 390 807
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.