Kasa fiskalna wizytówką Twojej firmy
Na pierwszy rzut oka zestawienie w jednym zdaniu „kasy fiskalnej” i „wizytówki firmy” brzmi jak oksymoron, jawna sprzeczność. To tylko pozory. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia, które nie tylko funkcjonalnością, ale także designem, w niczym nie ustępują najnowszym nowinkom technologicznym – ultrabookom, tabletom i smartfonom. Są nowoczesne, niewielkie i dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Cytując jeden z przebojów Maryli Rodowicz: „Bo to co nas podnieca, to się nazywa kasa, a kiedy w kasie forsa, to sukces pierwsza klasa”.
2015-09-22, 10:22

Urządzenia mobilne z panelami dotykowymi

Wśród wielu atrybutów współczesnej bizneswoman z pewnością znajdują się urządzenia mobilne – smartfony i tablety. Dzięki nim możemy mieć stały kontakt z pracownikami i klientami oraz dostęp do internetu. Innymi słowy, bez nich zarządzanie firmą byłoby zdecydowanie trudniejsze. Skoro więc na co dzień korzystamy z urządzeń z panelami dotykowymi, warto pomyśleć o kasie fiskalnej z taką funkcjonalnością. Na ten genialny pomysł wpadł jeden z producentów – Elzab – i stworzył model K10. To pierwsza kasa, która posiada obszerny, kolorowy ekran dotykowy. Co więcej, jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, a także w wariancie z modułem Bluetooth. Wiele naszych klientek decyduje się właśnie na K10. To niewielka i poręczna kasa, w której zadbano o nowoczesną estetykę i prostotę obsługi - wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

 

Kasa fiskalna w kolorze sukienki?

Czasy, w których kasy i drukarki fiskalne odstraszały swoim wyglądem, już dawno odeszły w niepamięć. Nie jest bowiem tajemnicą, że na skuteczność sprzedaży mają także wpływ technologie, z których korzystamy, zarówno ich funkcjonalność, jak i design. Wiedzą o tym także wiodący producenci urządzeń fiskalnych. Dziś wybór kasy, która nie tylko zapewni sprawną obsługę klientów, ale także będzie cieszyć oko i zwiększy prestiż firmy, to żaden problem. Poszczególne modele są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, więc można je dopasować do przestrzeni, w której prowadzony jest handel, jak również do indywidualnych preferencji każdej bizneswoman. Przykładami takich urządzeń są produkty Novitusa: kasa Nano E, oferowana w 2 kolorach obudowy, szarym lub czarnym, a także drukarka fiskalna Deon E – wyróżniona główną nagrodą w XVIII Edycji Konkursu Dobry Wzór.

 

Małe jest piękne

Kasa lub drukarka fiskalna wcale nie musi być duża i ciężka. Oprócz zaawansowanych technologicznie i pokaźnych gabarytowo urządzeń, wykorzystywanych zazwyczaj w supermarketach, sieciowych sklepach z odzieżą lub restauracjach, w naszej ofercie są dostępne małe i lekkie modele, które liczbą funkcji dorównują tym większym - zapewnia Marcin Ciechowicz. Wszechogarniająca miniaturyzacja? Zdecydowanie tak! Najmniejsza i najlżejsza kasa – Posnet Mobile HS EJ – waży zaledwie 400 g, rozmiarem przypomina telefon, a jednocześnie pozwala na zapis kopii paragonu w formie elektronicznej (na karcie pamięci) i oferuje niezwykle szybki wydruk. Małe urządzenia to z pewnością świetne rozwiązanie dla firm, które prowadzą handel mobilny – można je przenosić w etui albo po prostu w torebce. Równie dobrze sprawdzą się podczas sprzedaży stacjonarnej – zajmują mniej miejsca, więc łatwiej dopasować je do stanowiska pracy.

 

Kiedy powinnaś korzystać z kasy fiskalnej?

20 000 zł – tyle wynosi roczny limit obrotów, obowiązujący przy sprzedaży towarów lub usług klientom indywidualnym. Po jego przekroczeniu należy rozpocząć ewidencję przy użyciu kasy fiskalnej. Warto jednak pamiętać o tym, że powyższy limit oblicza się proporcjonalnie do liczby dni sprzedaży w danym roku podatkowym. Co to oznacza w praktyce? Jeśli rozpoczęłaś handel 1 lutego 2015, do końca roku pozostały 334 dni sprzedaży, a limit będzie wynosił 18.301,37 zł. Co więcej, przepisy fiskalne wymieniają działalności, w przypadku których powinno się korzystać z kasy bez względu na wysokość osiąganego obrotu. Znajduje się wśród nich m.in. handel wyrobami z metali szlachetnych lub z ich udziałem. Wystarczy więc użyć przy produkcji kolczyków srebrnych bigli, aby być zobligowaną do ewidencjonowania sprzedaży.

KONTAKT / AUTOR
Adam Wagner
Polskie Centrum Kas Fiskalnych
782 000 300
793 390 807
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.