Pierwsza kasa fiskalna zintegrowana z tabletem. Co zaoferuje Novitus next?
Producenci, którzy reprezentują branżę technologii sprzedaży, coraz częściej stawiają dziś na integrowanie różnych rozwiązań systemowych. Pytanie jednak, jaki jest cel łączenia w jednej obudowie urządzeń elektronicznych o odmiennych funkcjonalnościach? Odpowiedź przyniesie analiza możliwości kasy fiskalnej Novitus next, która już niedługo trafi na polski rynek.
2016-07-19, 09:11

System sprzedaży może się składać z różnych elementów. Podstawowym ogniwem takiego rozwiązania jest zazwyczaj kasa lub drukarka rejestrująca. Do urządzenia fiskalnego można zaś dołączyć rozmaite peryferia, np. terminal komputerowy, monitor dotykowy czy też oprogramowanie do zarządzania handlem i magazynem. Jeszcze do niedawna wydawało się, że wspomniane elementy muszą funkcjonować oddzielnie. Nic bardziej mylnego. Novitus next udowadnia, iż jedno urządzenie może oferować parametry i funkcje kasy rejestrującej, tabletu z 7-calowym ekranem dotykowym oraz programu sprzedażowego.

 

Kasa fiskalna z obszernym tabletem i programem sprzedażowym

Kluczową innowacją, która została zastosowana w modelu next, jest tablet z ekranem dotykowym o wielkości 7”. To zarówno obszerny, jak i intuicyjny w obsłudze interfejs użytkownika kasy fiskalnej. Co więcej, przedsiębiorca może pod wieloma względami spersonalizować panel tego urządzenia – wybrać wyświetlane funkcje, skonfigurować kolory klawiszy oraz przypisać konkretne opcje do każdego z pól. Dodatkowym udogodnieniem jest obecność pełnej klawiatury ekranowej, znanej z popularnych dziś smartfonów bądź tabletów.

- Urządzenia fiskalne z panelami dotykowymi są od pewnego czasu dostępne na polskim rynku. Jednakże, dotychczas ekrany tego typu były przede wszystkim praktyczną alternatywą dla rozwiązań tradycyjnych, czyli mechanicznych przycisków. Natomiast w przypadku Novitus next mamy do czynienia zarówno z panelem dotykowym, jak i klawiaturą switchową. Obydwa elementy pozwalają m.in. na stosowanie aż 97 skrótów klawiszowych - wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Obecność ekranu dotykowego z pewnością przekłada się na wygodę pracy. Niemniej, warto pamiętać o tym, że w modelu next panel jest tylko jedną z części składowych tabletu. Ten z kolei zapewnia dostęp do zaawansowanego oprogramowania sprzedażowo-magazynowego, które funkcjonuje w ramach systemu operacyjnego Android. Poza standardowymi funkcjonalnościami, związanymi z zarządzaniem handlem, Novitus next zapewnia skonfigurowanie dowolnej skrzynki mailowej, wysyłanie faktur, przeglądanie internetu czy też korzystanie z przydatnych aplikacji: zegara, kalkulatora, kalendarza, bazy kontaktów oraz galerii.

 

Aplikacja do przechowywania danych w chmurze

Kasa Novitus next to nie jedyne rozwiązanie technologiczne, po które mogą sięgnąć polscy przedsiębiorcy. Premierze tego urządzenia fiskalnego towarzyszy również pojawienie się nowatorskiego narzędzia informatycznego, jakim jest aplikacja chmurowa NoviCloud. Przede wszystkim oferuje ona archiwizację danych w formie cyfrowej oraz zarządzanie firmą w trybie online praktycznie z dowolnego miejsca na Ziemi. Poza tym, przy pomocy NoviCloud można zdalnie programować pozycje towarowe, kontrolować punkty handlowo-usługowe, analizować efekty podejmowanych decyzji biznesowych oraz nadzorować stany magazynowe.

 

Udogodnienia dla przedsiębiorców

Nowe urządzenie fiskalne marki Novitus będzie służyło podatnikom przede wszystkim do rejestrowania obrotu oraz obsługiwania klientów. Jakie udogodnienia w tym obszarze zaoferuje model next? Jedną z kluczowych funkcjonalności, która znalazła się w tej kasie, jest moduł elektronicznej kopii paragonów. Pozwala on na zapis danych w formie cyfrowej (na karcie pamięci), a przy okazji uwalnia od konieczności przechowywania wielu zadrukowanych rolek. Rozwiązanie to zapewnia również lepsze zabezpieczenie kopii paragonów fiskalnych. Dokumentację zgromadzoną na karcie pamięci można w każdej chwili zarchiwizować na dysku twardym komputera lub innym nośniku danych. Ponadto, Novitus next jednorazowo korzysta tylko z 1 rolki papieru termicznego, dzięki czemu zmniejszają się wydatki na materiały eksploatacyjne. Na jakie korzyści będą mogli jeszcze liczyć przedsiębiorcy, którzy wybiorą ten model?

- Novitus next standardowo posiada 3 porty komunikacyjne RS-232, złącze USB oraz wejście Ethernet. Dodatkowo, kasę fiskalną można rozbudować o zewnętrzny moduł Wi-Fi lub modem GSM, co zapewni bezprzewodową wymianę danych z urządzeniami peryferyjnymi, wchodzącymi w skład systemu sprzedaży. Model next może współpracować m.in. z komputerem lub terminalem komputerowym, skanerem kodów, wagą elektroniczną, szufladą kasową czy też terminalem płatniczym - opowiada Marcin Ciechowicz.

Jak widać, kasa fiskalna marki Novitus sprawdzi się nie tylko w małych i średnich punktach handlowo-usługowych, ale także w firmach, które wymagają wdrożenia rozbudowanego rozwiązania systemowego. Tym bardziej, że urządzenie gwarantuje obsługę nieograniczonej liczby pozycji towarowych, umożliwia wydruk faktur VAT oraz pozwala na wygenerowanie różnorodnych raportów, m.in. zestawienia obsługiwanych środków płatniczych.

 

Producent modelu next określa swoją nową kasę rejestrującą mianem najlepszej, jaką stworzył w 22-letniej historii funkcjonowania marki. I trudno się temu dziwić – urządzenie Novitus to pod wieloma względami przełom na rynku technologii sprzedaży. Zarówno wszechstronny system fiskalny, jak i kasa przygotowana na zapowiadane od pewnego czasu zmiany w przepisach, m.in. wprowadzenie e-paragonów.

KONTAKT / AUTOR
Adam Wagner
Polskie Centrum Kas Fiskalnych
782 000 300
793 390 807
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.